Úvod » Chovateľské potreby » Doplnky výživy » Vitamin C PG 25 % plv. 250 g


        

Vitamin C PG 25 % plv. 250 g

 

Číslo produktu: 4072
EAN kod: 8586006800070
Eshop cena bez DPH : 2,91 EUR
Eshop cena s DPH (10 %):
3,20 EUR

Vitamin C PG plv.

Charakteristika:funkcie intercelulárnych zložiek tkanív kostí (spojivových tkanív, kostí, chrupaviek). Pôsobí ako stimulátor obranného mechanizmu organizmu (fagocytárna aktivita leukocytov, retikuloendoteliálny systém, tvorba protilátok). Podieľa sa na oxidačných procesoch buniek a oxidoredukčných systémoch. Kyselina askorbová sa ľahko absorbuje z gastrointestinálneho traktu a je rozsiahlo distribuovaná do tkanív. Vysoké koncentrácie sa nachádzajú hlavne v nadobličkách, hypofýze, črevnej stene a leukocytoch. Najnižšie v svale, erytrocytoch, mozgu a tuku. Reverzibilne sa oxiduje na kyselinu dehydroaskorbovú, ktorá má plnú biologickú aktivitu vitamínu C. Hlavným metabolitom kyseliny askorbovej je kyselina oxalová. Nadbytočné množstvo absorbovanej kyseliny askorbovej sa z tela rýchlo vylúči močom. Prechádza placentárnou bariérou a vylučuje sa do materského mlieka.

Zloženie: Acidum ascorbicum, Saccharosum.

Dávkovanie: Cicavce 0,4 - 1,2 g prípravku na 10 kg ž. hm. Hydina 0,8 - 2,0 g prípravku na 10 kg ž. hm. Podávať počas 5-25 dní. Pri zvýšenej záťaži sa podávajú dávky 2-3 krát vyššie počas 5-7 dní.

Indikácie: pri zvýšenej spotrebe vitamínu C – intenzívny rast mláďat, gravidita, laktácia, v období zvýšeného fyzického zaťaženia a stresu - pred transportom, pri letných teplotách, doplnok krmiva zvierat, ktoré si nedokážu syntetizovat vlastnú kyselinu askorbov – morča a opica, prevencia infekcií respiračního systému, udržanie funkčnej aktivity ciev, prevencia infekcií ďasien a kože, regenerácia poškodených tkanív – rany, zlomeniny, dermatitídy a ekzémy, na znášku.

Spôsob použitia: V pitnej vode, len v smaltovaných nádobách alebo v nádobách z plastu.

Poznámka: VITAMIN C PG plv.sol.a.u.v. môže ovplyvniť účinok niektorých liečiv. Kyselina askorbová zvyšuje nebezpečie kryštalúrie po sulfonamidoch. Kyselina acetylsalicylová, barbituráty a tetracyklíny zvyšujú jeho vylučovanie močom. Kortikosteroidy a salicyláty znižujú utilizáciu a absorpciu vitamínu C. V prítomnosti kyseliny askorbovej dochádza k zníženiu antibakteriálneho účinku antibiotík. V týchto prípadoch konzultujte s veterinárnym lekárom.

Doba použitia: 24 mesiacov

Spôsob skladovania: Pri teplote 15-25°C, v suchu, chrániť pred svetlom.

Balenie:250 g, 5 kg

NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

Nebol zatiaľ pridaný žiadny názor. Pridajte svoj názor alebo dotaz ako prvý.

Vyrobené:
Cena za mernú jednotku: 13,60€/1kg
MWUyM